Історія школи


Село Льотниче засноване було у 1909 році , але тоді воно ще не мало своєї сучасної назви і нараховувало лише 5 невеликих хатинок. Назва Льотниче пішла від побудованого поляками у 1932-1934 рр. аеродрому (по-польськи «льотнисько»).

1910...  Вирує Перша світова війна. Житель Островка, Щурук Мін Філіпович, депутат Державної Думи від Волинської губернії, отримує дозвіл на відкриття в селі початкової школи, яка розмістилась на той час у другій половині будинку, в якому мешкала родина Щуруків. Онучка першого директора і засновника школи на Острівку – Філоненко Ірина Степанівна мешкає зараз на Острівку. Друга онука Міна Філіповича, яка мешкає зараз у США, відвідавши музей діаспори, що у Вашингтоні, і зустрівши там згадку про свого дідуся – засновника царської школи, зацікавилася генеалогічним деревом роду Щуруків і спонукала до пошуків своїх рідних брата і сестру тут, на Волині. Вони допомогли нам відтворити ще одну досі невідому сторінку з історії нашої школи.

1939 ... Засновано 7-річну школу, першою директоркою якої стала пані Янковська. Навіть у роки Великої Вітчизняної війни не припиняє свого функціонування заклад. Не маючи підручників, вчителька, Софія Никанорівна, навчає учнів з газет.

Розбудовуватись село почало після Великої Вітчизняної війни, коли поряд почалося будівництво військового полігону і мешканців хуторів Білозовщина, Барбарівка, Дубники, Ковальщина, Галінувка, Стефанувка і Андрусівка стали переселяти до навколишніх сіл. Частина цих переселенців оселилась у селі Льотниче.

Після війни школу очолює у 1946 р. Юрчук Лаврентій Федорович.

У 1948 році був створений колгосп «Богдана Хмельницького», а в 1956 році в результаті об ' єднання кількох колгоспів сіл Когильне, Поничів і Острівок був створений колгосп «Волинь».

В 1988 році було побудовано дитячий садок в селі Льотниче на 50 місць.

У 1958-59 н. р. у Володимир-Волинському районі розпочато будівництво Островоцької типової 7-річної школи. Перший корпус здали в експлуатацію в кінці серпня 1962 року. За активну участь у будівництві школи голова правління колгоспу „Волинь” тов. Папін отримав нагороду від Міністерства освіти УРСР.  Другий і третій корпуси будували власними силами. Щороку в школі навчалося 280-360 учнів з навколишніх сіл. У третьому корпусі в ті далекі роки був розташований гуртожиток для дітей з сіл Когильно і Поничів. На той час там проживало 46-60 дітей. Всього в школі щороку навчалось 280-360 учнів. 1969-70 н. р. усі 7-річні школи району переходять на восьмирічний термін навчання. Другий і третій корпуси будували власними силами за кошти колгоспу. В першому корпусі було 8 кабінетів, у другому – 6, у третьому – 8 кабінетів. Отже всього 22 кабінети.

Як свідчать матеріали Волинського Державного Архіву, у 1960-61 н.р. піонери Островецької восьмирічної школи доглядали 250 кролів, 200 шт. птиці, двоє свиней. В цьому ж році у школі була організована тимурівська команда з 18 чоловік, які допомагали престарілим людям сіл Льотниче, Островок, Поничів.

У школі функціонувало багато гуртків. Одним з найкращих був туристко-краєзнавчий гурток, який не раз займав призові місця на районних та обласних змаганнях.  Силами гуртківців створений географічний майданчик,  де є агрометричний, геометричний, математичні відділи і зелений клас. Трудові успіхи вчителя географії Комаровської Галини Павлівни були відзначені багатьма грамотами РАЙВО, ОБЛВНО, Міністерством освіти УРСР, вона є Відмінником народної освіти УРСР», а за підсумками атестації їй було присвоєно звання вчитель-методист. Нині вона автор підручника для 5 класу «Рідний край», а також книги «Туристськими стежками».

У 1967 році відбулась зустріч з учасниками Великої Вітчизняної війни.

Кінець 70-х  років … на площі Героїв відбувається зустріч  з учасниками війни… А нині всі учні вчителі…

Одним з перших директорів Островоцької восьмирічної школи був Губар Іван Гаврилович. Стаж роботи його на педагогічній ниві близько 50 років. Він є заслуженим вчителем України, нагороджений орденом Леніна, орденом Трудового Червоного Прапора, відмінник народної освіти України, почесний директор Володимир-Волинського педучилища імені А.Ю. Кримського.

1 жовтня 1989 р. вперше на лінійці директор школи, Самойліч Степан  Васильович, оголосив про початок будівництва нового приміщення школи.

У листопаді 1996 року, у перший день після осінніх канікул, діти переступили поріг новобудови, але пощастило не всім, адже в експлуатацію було здано тільки 6 класних кімнат. 

Решта – заселялись поступово.

Бути першовідкривачем випала честь директору Гисю Юрію Васильовичу. 

На сьогодні у школі є 14 навчальних кабінетів, спортивний та актовий зали, сучасна їдальня, бібліотека. З 1999 року Льотничівську ЗОШ І-ІІІ ступенів очолює директор – Кревська Надія Василівна.  А з січня 2012 року школа отримала нове ім’я НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – садочок» с. Льотниче.

Островоцьку  восьмирічну школу закінчила Гись Надія Степанівна – дитячий лікар-педіатр, волинська поетеса; Олійник Віктор Степанович – депутат Верховної Ради. Багато учнів-випускників нашої школи здобули педагогічну освіту і повернулися в стіни рідної школи вчителями (Матвіюк А.С., Будцева О.Б., Майкут А.І.); медиками (Щурук З.С. (працює у Волинській обласній лікарні, з родини Щурука М.Ф. – засновника першої школи на Острівку), Коляда О.Ф., Миронюк О.П.); є священники – Самолюк В.П. у с. Вишнів Любомильського р-ну; підприємець і депутат районної ради Павловський І.П.; працівник банківської структури – Веремко С.